Çarşamba, Nisan 14, 2021
tr
Ana Sayfa DÜNYA Batum'da 85 milyon GEL"Sunny Garden Otel “ projesi

Batum’da 85 milyon GEL”Sunny Garden Otel “ projesi

Gürcistan-Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümeti Başkanı Tornike Rijvadze Batum’da çok işlevli bir kompleksin inşaatınu yerinde inceled.. 5 yıldızlı otel “Sunny Garden”, uluslararası “Crowne Plaza” markası tarafından işletilecek olup, proje İngiliz yatırımı ile uygulanmaktadır. “Güneşli Bahçe” nin inşaatında yaklaşık 300 kişi istihdam edilecek ve yatırım tutarı 85 milyon GEL’dir. Salgına rağmen inşaat sektörü, Batum’da aktif olarak projeler uygulamaya devam ediyor.
Hükümet Başkanı Tornike Rijvadze; “Ekonomiyi hem turizm hem de inşaat sektörü yönünde hızlı bir şekilde toparlayabilmek ve daha da fazla dinamiğe sahip olmak, zira bu işlerin sürdürülmesi ve yaratılması anlamına geldiğinden özellikle önemlidir. “dedi. “Sunny Resort” şirketi aynı zamanda tarihsel olarak ünlü Balneoloji Beldesi Makhinjauri’nin geliştirme projesini de hayata geçiriyor. Komplekste 60 odalı bir otel ve bir sağlık merkezi bulunmaktadır.

ბათუმში 85 მილიონი ლარის საინვესტიციო პროექტი ხორციელდება
დღეს აჭარის მთავრობის თავმჯდომარე მულტიფუნქციური კომპლექსის მშენებლობის პროცესს ადგილზე გაეცნო. ,,მზიური გარდენსის“ 5 ვარსკვლავიანი სასტუმროს ოპერირებას საერთაშორისო ბრენდი ,,Crowne Plaza” განახორციელებს. პროექტი ბრიტანული ინვესტიციით ხორციელდება.
,,მზიური გარდენსის“ მშენებლობის პროცესში დასაქმებულია 300 მდე ადამიანი და ინვესტიცია 85 მილიონ ლარს შეადგენს.
,,პანდემიის მიუხედავად სამშენებლო სექტორი აქტიურად აგრძელებს პროექტების განხორციელებას ბათუმში. განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია, რომ ეკონომიკის აღდგენა შევძლოთ სწრაფად როგორც ტურიზმის ისე სამშენებლო სექტორის მიმართულებით და გვქონდეს კიდევ უფრო მეტი დინამიკა, ვინაიდან ეს ნიშნავს სამუშაო ადგილების შენარჩუნებას და შექმნას“ – განაცხადა თორნიკე რიჟვაძემ.
კომპანია ,,მზიური რეზორთი“ ასევე ახორციელებს მახინჯაურის ისტორიულად ცნობილი ბალნეოლოგიური კურორტის განვითარების პროექტს. კომპლექსი 60 ნომრიან სასტუმროს და გამაჯანსაღებელ ცენტრს მოიცავს.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

SON YORUMLAR

error: Content is protected !!