Çarşamba, Nisan 14, 2021
tr
Ana Sayfa DÜNYA Gürcistan Goderzi Kayak Merkezinde tatil keyfi

Gürcistan Goderzi Kayak Merkezinde tatil keyfi

Gürcistan-Acara Özerk Cumhuriyetinin yeni kayak merkezi Goderdzi Kayak ve Dinlenme tesisi 5 Aralık 2015 tarihinde hizmete girmiş ve 2350 metre uzunluğunda teleferik sistemine sahip olan tesiste 4 km. uzunluğunda kayak pisti mevcuttur. Batum’dan uzaklığı yaklaşık iki saat olan tesisin kar kalınlığı oldukça şaşırtıcı düzeydedir.Ülkemizde kaçkar dağlarının kar almaya başladığı dönemde bu bölgede kar almaya başlamaktadır
“Goderdzi” Kayak Tatil Beldesinde, diğer kayak merkezleri gibi konuklar halatların tadını çıkarabilirler. Yönetmeliğe göre gondollara aynı anda sadece 3 kişinin girmesine izin veriliyor. Tesis bu aşamada Babel ve Gondola halatlarını çalıştırmaktadır.
Konaklama tesislerine gelince, oteller 25 Şubat’tan beri tatil beldesindeki faaliyetlerine yeniden başladı. Bugünün verilerine göre Goderdzi tatil beldesindeki 3 otel ve birkaç kır evi misafir kabul ediyor. Bunların arasında bir restoran, gece kulübü ve yüzme havuzu bulunan yeni açılan otel “Ambassador Goderdzi” de var. Tesise 3 km mesafedeki Danisparauli Köyünde bulunan aile konuk evleri de misafir kabul ediyor.

კურორტ გოდერძიზე საბაგიროები გაიხსნა
დღეიდან, კურორტზე “გოდერძი” სხვა სამთო-სათხილამურო კურორტების მსგავსად, სტუმრებს საბაგიროებით შეუძლიათ ისარგებლონ. რეგულაციების მიხედვით, გონდოლებში ერთდროულად მხოლოდ 3 პერსონის დაშვებაა შესაძლებელი. შეგახსენებთ, რომ ამ ეტაპზე კურორტზე ბაბლისა და გონდოლას ტიპის საბაგიროები ფუნქციონირებს.
რაც შეეხება განთავსების ობიექტებს, სასტუმროებმა კურორტზე ფუნქციონირება 25 თებერვლიდან განაახლეს. დღეის მონაცემებით, კურორტ გოდერძიზე 3 სასტუმრო და რამდენიმე კოტეჯი ღებულობს სტუმრებს. მათ შორისაა ახლადგახსნილი სასტუმრო “ამბასადორი გოდერძი”, რომელშიც  რესტორანი, ღამის კლუბი და აუზი ფუნქციონირებს. სტუმრებს ღებულობს, სოფელ დანისპარაულში კურორტიდან 3 კმ-ში მდებარე საოჯახო-სასტუმრო სახლებიც.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

SON YORUMLAR

error: Content is protected !!