Cuma, Eylül 17, 2021
tr
Ana Sayfa EĞİTİM Trabzon eğitim kenti olma yolunda

Trabzon eğitim kenti olma yolunda

Haber: İlker ÇAKAN
  Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Türk Eğitim Vakfı Trabzon Kız Öğrenci Yurdu’nu ziyaret etti. Ziyarete Vali Öz’ün yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Asım Kocaoğlu, Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Nusret Onur, TEV Trabzon Şube Başkanı Hasan Melek, iş adamı Erol Tuna ile yurtta kalan öğrenciler de katıldı.
  Öğrencilerle karşılıklı sohbet eden Vali Öz, “Bugün çok güzel bir program vesilesiyle bir araya geldik. Binanın fiziki mekanı ve çevresi çok güzel. Burada güzel bir barınma ve geleceğe hazırlanma imkanı var. Öğrencilerimizin bu güzel imkanlardan yararlanarak geleceğe hazırlanması önemli. Bu yapının oluşmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ancak öğrencilerimizin bazı talepleri oluyor. Yurda ulaşım konusunda bazı sıkıntılar var. Belli saatlerde servis konulursa bu sıkıntıların aşılacağına inanıyorum. Ayrıca yurda gelişte güzergahın aydınlatılması için de tedbirler alınacak” dedi.
                        
                                    
 
  Trabzon’un eğitim kenti olma yolunda önemli adımlar attığını ifade eden Vali, “Trabzon eğitim kenti olma konusunda güzel adımlar atıyor. Üniversiteleriyle, diğer okullarımızla iyi bir eğitim altyapısı var. İşbirliği içersinde Trabzon’u eğitim alanında daha güzel noktalara taşıyacağız” diye konuştu.
  Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu da, öğrencilerin ulaşım, sosyal tesislerden yararlanma ve diğer aktiviteler konusunda belediye olarak ellerinden geleni yapacaklarını söyleyerek, “Sizler bizim yarınlarımız ve güvencemizsiniz. Sizlerin iyi yetiştirilmesi bu bakımdan çok önemli. Trabzon Belediyesi olarak sorunlarınızın çözülmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız” dedi.
  TEV Trabzon Şube Başkanı Hasan Melek ise, Türk Eğitim Vakfı, üniversite okumaya gelen genç kızların çağdaş, güvenli ve konforlu ortamlarda barınma ihtiyaçlarını karşılamak üzere bu şubeyi Trabzon’da açtıklarını belirtti. Türk Eğitim Vakfı Trabzon Kız Öğrenci Yurdunun 250 yatak kapasitesine sahip olduğunu söyleyen Melek, yurdun teknik donanımı konusunda bilgi verdi.
  Kız öğrencilerine modern bir yaşam alanı sunulan TEV yurdunda kafeterya, mutfak, kantin, hobi&oyun odası, Çok Amaçlı Salon, görüşme ve toplantı salonu, lobi TV odası, ortak çalışma odası, bilgisayar odası gibi birçok birim yer alıyor. Vali ve beraberindekiler daha sonra Yurt binasındaki birimleri gezerek incelemelerde bulundu. TEV Trabzon Şube Başkanı Melek, ziyaretin anısına Vali Öz ve beraberindekilere plaket takdim etti.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Türkiye-Gürcistan Haberci Gazetesi 16 Eylül 2021

Gürcistan-Acara Özerk Cumhuriyetinin başkenti Batum’da 05.07.2011 tarihinden itibaren yayın hayatına başlayan, yayın hayatında onbirinci yıla giren, Türkçe-Gürcüce olarak iki ayrı dilde aylık olarak yayınlanan,...

Gürcistan Ekonomi ve Finans Bakanı Jaba Phutkaradze: “Türkiye Gürcistan’ın önemli ortaklarından biridir”

Gürcistan-Acara Özerk Cumhuriyeti Ekonomi ve Finans Bakanı Jaba Phutkaradze ile Türkiye-Gürcistan Haberci Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni İlker Çakan’ın “Türkiye-Gürcistan ekonomik ilişkileri” konulu yaptığı özel...

Türkiye’de yaylalarıyla ünlü Giresun

Kümbet Yaylası: Yayla 1600 mt. Yükseklikte, Giresun şehir merkezine 60 km, Ordu-Giresun Havalimanına 85 km. mesafededir. Yol asfalttır ve yol boyunca birçok yeme-içme tesisleri, tarihi...

Doğu Karadeniz Bölgesi ihracatında artış devam ediyor

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Saffet Kalyoncu “Doğu Karadeniz Bölgesinden yapılan ihracat Ağustos ayında da artış trendini devam ettirdi” konulu yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Genel...

SON YORUMLAR

error: Content is protected !!