Pazartesi, Mayıs 20, 2024
tr
Ana Sayfa DÜNYA Dünyanın en iyi havalimanı “Kansai Uluslararası Havalimanı”

Dünyanın en iyi havalimanı “Kansai Uluslararası Havalimanı”

Japonya’nın Kansai Uluslararası Havalimanı dünyanın en iyi havalimanı seçildi. Edinilen bilgilere göre 30 yıldır tek bir bagaj bile kaybolmadı. Japonya’nın batısında yer alan Osaka Körfezi’nde, yapay bir ada üzerine inşa edilen Kansai Uluslararası Havalimanı’nda 30 yıldır tek bir bagaj bile kaybolmadı ve bu alanda bir dünya rekoru kırıldı.
Japonya şehirleri Osaka, Kyoto veKobe’ye hizmet sunan Kansai Uluslararası Havalimanı, 4 Eylül 1994 yılında hizmete girdi ve 19 milyar dolara (609 milyar TL) mal oldu. Ancak, bu çok yoğun havalimanıyla ilgili küçük bir sorun var. Bulunduğu platform iklim krizi sebebiyle su seviyeleri yükseldiği için denize batıyor.
İngiltere merkezli bir havacılık sitesi olan Skytrax, havalimanından 8 kez övgüyle bahsetti ve 2024 yılında, bagaj teslimatı alanında ‘Dünyanın En İyi Havalimanı’ olarak belirledi.
Diğer havalimanlarının da örnek alması gereken bir bagaj sistemine sahip olmasına rağmen, havalimanı sözcüsü Kenji Takanishi alçakgönüllülükle bu durumu önemli bir mesele olarak görmedi.
Kansai Uluslararası Havalimanı Sözcüsü Kenji Takanishi yaptığı açıklamada “Kansai Uluslararası Havalimanı’nın bu ünü, personelinin özel insanlar olmasından kaynaklanmıyor” dedi. Kansai Havalimanı’nın, her bagajın sahibine ulaşmasını sağlamak için oldukça kusursuz bir sistem kullandığı ortaya çıktı. Personel, genellikle iki ya da üç kişilik küçük gruplar halinde çalışıyor, böylece her çantayla ilgili bir gözetim mekanizması kuruluyor. Personelin başarısında iletişim kilit önem taşıyor. Çalışanlar herhangi bir sorun ortaya çıktığında birbirlerini anında uyarıyor ve havalimanında bir bagajı bulmaları gerektiğinde olaya doğrudan müdahale ediyor.
Kansai Uluslararası Havalimanı Sözcüsü Kenji Takanishi, ekibinin başarısını ve vizyonunu şu sözlerle açıklıyor; “Kansai’ye dünyanın dört bir yanından çok sayıda müşteri geldiği için, operasyonlarımızda daha nazik ve doğru olmayı hedefliyoruz. Kansai’de her yıl 30 milyon yolcu ve 11 milyon bagaj taşınıyor. Bu durum, ekip çalışmasının gerçekten de hayalleri gerçekleştirdiğini gösteriyor.”

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat: “İhracatta Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık”

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat İstanbul’da düzenlenen "Türkiye İhracat Seferberliği Zirvesi'nde" yaptığı konuşmada şunları söyledi; Dış ticaret dengesini sağlamak için çalışıyoruz “ Cumhuriyet tarihinin en...

Gürcistan Başbakanı Irakli Kobakhidze’nin Türkiye ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gürcistan Başbakanı Irakli Kobakhidze ile düzenlediği ortak basın toplantısında verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Türkiye’nin Gürcistan’ın toprak bütünlüğüne, egemenliğine, istikrar ve...

AB’nin düşünce kuruluşu EUISS’in raporu: “Türkiye dünyada dört kritik bölgede önemli güce sahip”

Merkezi Fransa'nın başkenti Paris'te olan Avrupa Birliği (AB) Güvenlik Çalışmaları Enstitüsü (EUISS), Türkiye'nin küresel ölçekte yükselen konumuna dikkati çeken "Türkiye'nin Dünyadaki Kartları" başlıklı bir...

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat: “KKTC ile ekonomik ilişkilerimizi geliştireceğiz”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) Maliye Bakanı Dr. Özdemir Berova ile bir araya gelen Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları...

SON YORUMLAR

error: Content is protected !!