Çarşamba, Nisan 14, 2021
tr
Ana Sayfa VALİLER Amasya Valisi Mustafa Masatlı: “Basın demokrasilerin vazgeçilmez unsuru”

Amasya Valisi Mustafa Masatlı: “Basın demokrasilerin vazgeçilmez unsuru”

Amasya Valisi Mustafa Masatlı; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” kutlamak ve Amasya ilinde yapılan yatırım ve projeleri paylaşmak için Amasya genelinde görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Amasya ilinde; Sağlık, güvenlik, ulaşım, eğitim, tarım ve sanayi hizmetleri başta olmak üzere sosyal hizmetler ve yardımlar ile kalkınma projelerine ilişkin detaylı bilgiler verdi. Amasya Valiliği tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle Amasya şehir merkezinde bulunan Büyük Amasya Oteli toplantı salonunda düzenlenen programda bir konuşma yapan Amasya Valisi Mustafa Masatlı şunları söyledi;
“Basının demokrasilerin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Vatandaşların zamanında doğru bilgiye ulaşması ve ülkemiz ile dünya meseleleri hakkında farkındalık kazanmaları açısından basın kuruluşlarının önemli bir görev üstlenmektedir. Sizler önemli bir kamu görevi yürütmektesiniz. Bu vazifeyi layıkıyla doğru bir şekilde yerine getirdiğinizde hem halkımızın sağlıklı bilgiye ulaşmalarını sağlıyor, hem de devletimizin ve yerel yönetimlerin yürüttüğü hizmetleri kamuoyuna duyuruyorsunuz. Bizde daima basınımızla iç içe olmaya özen gösteriyor ve gerekli konularda sizler aracılığıyla halkımızı bilgilendiriyoruz. Hepinize ilimize ve Amasyalılara verdiğiniz hizmetlerden ötürü teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.”
Amasya Valisi Mustafa Masatlı, programın sonunda basın mensuplarına günün anısına hazırlanan hediyeler verdi. “10 Ocak Çalışan Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle düzenelenen bu programa davet edilen Türkiye-Gürcistan Haberci Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve www.habergunebakis.com İnternet Haber Sitesi Editörü İlker Çakan’a da Amasya Valisi Mustafa Masatlı tarafından günün anısına hediye verildi.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here

SON HABERLER

SON YORUMLAR

error: Content is protected !!